Granulinės krosnelės, židiniai yra kūrenamos medžio granulėmis. Granules degdamos išskiria daug šilumos. Gaminant granules, naudojama gryna mediena, be lako, klijų ir kitų priemaišų, todėl granulės - ekologiškai švarus produktas. Geros kokybės granulių didelis šilumos našumas (daugiau kaip 80 %) ir labai mažas pelenų kiekis (0,52 %).
Granulinėmis centrinio šildymo krosnelėmis galima šildyti visą namą. Jos gali pakeisti tradicinį centrinį šildymą, jas galima panaudoti karšto techninio vandens gamybai arba karšto oro ortakių išvedžiojimui po kambarius. Taip pat galima prijungti prie jau esančios radiatorių sistemos.
Granulinę krosnelę, židinį įjungti labai paprasta. Supylus granules į kuro skyrių, tereikia paspausti krosnelės/židinio įjungimo mygtuką. Granulių uždegimą atlieka įrenginio mikroprocesorius. Priklausomai nuo krosnelės/židinio modelio, į kuro skyrių supiltų granulių nepertraukiamas degimas gali tęstis iki 37 valandų.
Granulinės krosnelės, židiniai gali būti valdomos nuotolinio valdymo pultu ir programuojamos įsijungti ir išsijungti jums pageidaujamu laiku ( skirtingu laiku ryte ir vakare bei skirtingai visoms 7-nioms savaitės dienoms). Taip pat galima nustatyti norimą temperatūrą, kuri bus palaikoma automatiškai Jūsū nauose. Nustatytos funkcijos pradeda veikti atėjus krosnelės užprogramuotam laikui jums dar nesant namuose, o tai leidžia džiaugtis šiluma sugrįžus į namus. Be to dabartinius modelius galima užprogramuoti nuotoliniu būdu, naudojant mobilųjį telefoną arba modemą, siunčiantį impulsus į šildymo režimo programavimo rėlę.
Granulinės krosnelės, židiniai - nesudėtingai instaliuojami su 8 cm diametro dūmtraukiu, medžio granulių krosnelės, židiniai lengvai įsikomponuos į nedidelius apartamentus ar butą daugiaaukštyje name ir tam nereikės perplanuoti patalpų.
Granulinių krosnelių, židinių privalumai:
- ilgas autonominis veikimas - vienos užkrovos pakanka nuo 8 iki 37 valandų;
- savireguliacija - kambaryje tiksliai palaikoma nustatyta temperatūra;
- pigus šildymas - šilumos kWh kaina ~11 cnt (palyginimui gamtinės dujos kainuoja 14 cnt/kWh, elektros energiją ~30 cnt/kWh);
- nereikia specialaus kamino - priverstinis dūmų išmetimas, dūmtraukio diametras 8 cm.
- krosnelės efektyvumas iki 92%;
- gražus dizainas tiks prie Jūsų interjero;
instaliacijos kaina įvertinus kaminą, neviršija malkinės katilinės kainos, o šildymo išlaidos pusantro karto mažesnės;
Granulinės krosnelės, židinio veikimo schema:
A - kuro skyrius
B - sraigtas - kuro padavimo į pakurą elevatorinis įrenginys
C - motoreduktorius
D - degimo kamera
E - rezistorius (elektrožiebtuvėlis)
F - dūmtraukio anga
G - karšto oro ventiliatorius
H - karšto oro išspinduliavimo grotelės
I - valdymo panelė
L - dūmtraukio ventiliatorius
Paspaudus granulinės krosnelės įjungimo mygtuką, kuro padavimo į pakurą sraigtas pradeda suktis, lėtai berdamas medienos pjuvenų granules į pakurą. Tuo pačiu metu pradeda kaisti pakuroje esantis rezistorius ( elektrožiebtuvėlis ). Kai rezistoriaus temperatūra pasiekia granulių užsiliepsnojimo temperatūrą, užsidega granulės. Granulės lėtai krenta į pakurą, todėl liepsna pakuroje neužges ir šildys degimo kameros sieneles. Sušildytas oras nuo pakuros sienelių išorinės pusės ventiliatoriumi pučiamas į šildomą patalpą.
Dūmai, degimo produktai, nuo pakuros ištraukiami ir pašalinami priverstiniu būdu pro krosnelės galinėje dalyje esančią dūmtraukio angą, kurios diametras yra 80 mm. Be to, tai vyksta automatiškai, kaip ir kuro padavimas į pakurą, elektronikos pagalba. Elektronika kontroliuoja visą krosnelės darbą, užtikrindama optimaliausią darbo režimą ir aukščiausią naudingo veikimo koeficientą. Kadangi dūmai pašalinami priverstiniu būdu, granulinei krosnelei nereikia specialaus kamino. Todėl dūmtraukio vamzdį galima tiesiog per artimiausią sieną išvesti į pastato išorę arba sujungti su esančiu namo kaminu. Lyginant su malkine, granulinės krosnelės paruošimas darbui ir užkūrimas yra daug švaresnis, greitesnis ir malonesnis užsiėmimas.